Nosies gleivinėje tarp vidurinės kriauklės ir pertvaros arba tarp apatinės kriauklės ir pertvaros susiformuoja randas arba sąauga, kurie trukdo kvėpavimui. Dažniausiai tai atsiranda po buvusių nosies operacijų arba įgytų traumų.

Operacija

Nosies sąaugos ar randai yra šalinami chirurginiu būdu. Priklausomai nuo sudėtingumo, vietinėje arba bendroje nejautroje. Operacijos metu specialiais instrumentais nosies gleivinėje esančios sąaugos išskaidomos ir pašalinami randai. Nosies landos tamponuojamos specialiai tam pritaikytais tamponais. Tamponai išimami po 1 – 2 parų.

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, nosies sąaugų ir randų pašalinimas gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, pooperacinis skausmas, žaizdos infekcija. Galimas komplikacijas ar kitas nepageidaujamas reakcijas galite aptarti su gydytoju otorinolaringologu per konsultaciją.

Sveikimas po operacijos

Gijimo metu patariama purkšti jūros druskos tirpalą į nosį. Lašinti į nosį vitamininį aliejų. Po operacijos reikėtų vengti dulkinų patalpų, karščio (pirčių, karštų vonių, soliariumų ir baseinų), nepūsti stipriai nosies apie 3 savaites, 2 savaites vengti fizinio krūvio.

Pooperacinės komplikacijos

Kraujavimas iš nosies; nosies džiūvimas; skausmas; infekcijos rizika. Itin retai pasitaiko rando ar sąaugų pasikartojantis susiformavimas, tuomet operacija atliekama pakartotinai.