Akys – išraiškingiausia mūsų veido dalis. Akys pritraukia dėmesį ir išreiškia emocijas.

Jei Jus vargina vokų odos perteklius, maišeliai po akimis, subliuškusi vokų oda, tai paverčia žvilgsnį pavargusiu ar piktu. Vokų operacija (blepharoplastika) skirta būtent šios problemos sprendimui. Įvertinus paciento anatomiją, būklę ir lūkesčius, plastikos chirurgas pasiūlys atlikti viršutinių ar apatinių vokų operaciją. Dažnai šios operacijos atliekamos kartu.

Operacija

Vokų operacija dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje, tačiau galima operuoti ir bendrinėje nejautroje.

Viršutiniai vokai operuojami atliekant odos pjūvį pagal voko raukšlę. Pašalinamas odos perteklius ir perteklinės riebalų sankaupos (maišeliai). Odos pjūvis yra užsiuvamas ir užklijuojamas specialiu pleistru.

Operuojant apatinius vokus atliekamas vidinis (transkonjuktivalinis) pjūvis voko gleivinėje. Riebalai yra perskirstomi arba pašalinami. Šiuo atveju visai nėra odos rando.

Jei yra ne tik riebaliniai maišeliai, bet ir odos perteklius po akimis, tada atliekamas odos pjūvis žemiau blakstienų ir pašalinamas odos perteklius.

Jei apatiniai maišeliai yra labai ryškūs, o odos perteklius didelis, tada apatiniai vokai operuojami kombinuojant poakio linijos pakėlimu. Šiuo atveju atlikus odos pjūvį žemiau apatinio voko blakstienų keliomis fiksacinėmis siūlėmis yra pakeliama viršutinė skruosto dalis.

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, vokų operacija gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, žaizdos infekcija, kraujavimas, randų hipertrofija. Galimas komplikacijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.

Pooperacinis laikotarpis

Gijimas tęsiasi apie dvi savaites, tačiau po kelių dienų grįžtama prie įprasto fizinio aktyvumo. Saulės akiniai padeda maskuoti vokų srities kraujosrūvas ir patinimus, kurie praeina per keletą savaičių

Vokų operacijos efektas yra ilgalaikis.

Vokų plastikaKainos
Viršutinių vokų korekcija750-800 €
Apatinių vokų korekcija900-1100 €
Apatinių vokų riebalinių išvaržų šalinimas600-650 €
Viršutinių ir apatinių vokų korekcija1700-1800 €
Veido liposkulptūra1500-1700 €
Endoskopinis kaktos – antakių pakėlimas + vokų korekcija1700-1800 €
Endoskopinis vidurinės veido dalies pakėlimas + vokų korekcija1600-2050 €